Turnaj ve florbalu pro základní školyTurnaj ve florbale pro základní školy

FOTOGALERIE: Finálový turnaj dívek

Celý článekCelý článek

FOTOGALERIE: Finálový turnaj chlapců

Celý článekCelý článek

Bílí Trhači suverénní a neporažení. Finále dívek v amazonském stylu

Pokud u středních škol papíroví favorité lidově řečeno “prohráli kalhoty” a zítřek je čeká pouze v roli diváků, základní školy byly pravým opakem. Favorizované Amazonky, a to dokonce dvoje, se dostaly do finále děvčat. Ještě větším favoritem byli Bílí Trhači z Liberce. Rovněž oni svou misi zvládli. Na výbornou? To je možná slabé slovo. Tohle byla jednička s hvězdičkou!

1.čtvrtfinále holky: ZŠ Pod Vinohrady Uherský Brod – Šestka              6:2

Lépe za svým medailovým snem vykročily holky z Uherského Brodu. Připadalo mi, že oproti pražskému finále TOP8 Západ, v němž mladoboleslavská Šestka působila dost suverénně, se na dnešní den holky asi špatně vyspaly. Tentokrát byl Brod ve všech ohledech lepší, aktivnější a bylo vidět, že před bouřlivým publikem, které ho hnalo kupředu a v němž seděla mj. Bára Sedláčková, pamětnice zlatých brodských časů, chtěl za každou cenu uspět. To se mu také podařilo. Zářivě růžové florbalistky se mohly po závěrečném hvizdu radovat. Právě postoupily mezi čtyři nejlepší týmy celé České republiky. Šestce zbyly oči pro pláč. Šance na finálový reparát proti Kunratickým šelmám je definitivně pasé. Teď už si zahraje jen duel o páté místo.

2. čtvrtfinále holky: Kunratické šelmy – Strašecké zebry                3:1

Bylo překvapením, že vítězky českého kola z Kunratic nevyhrály svou skupinu. Na druhou stranu – měly ve skupině Amazonky, to hovoří za vše. Jenže naděje umírá poslední. A když měly Pražanky šanci se mezi nejlepší čtveřici prokousat, proč by ji nevyužily. Šampionky západu v dresech Startu98 kráčely za výhrou od úvodních minut. Sice to zdaleka nebyla taková jízda jako na sousedním hřišti, kde Uherský Brod válcoval Boleslav, ale i tak si za svým cílem šelmy šly. Dokázaly zvítězit a mohou se těšit na boje o medaile. Strašecké zebry si zahrají jen o konečnou pátou příčku.

1.čtvrtfinále kluci: ZŠ Adamov Kinder – Kozlové              2:4

Jestli si kvůli něčemu zasloužil postup Kolín, pak určitě kvůli úžasným fanouškům. I s dalšími týmy přijely početné doporovdy rodičů a příznivců, jenže většina postupem času utichla. Nikoli však fandové v dresech s kozlem a parukami na hlavách. Jejich mohutné burácení znělo Jedenáctkou jako kostelní zvon, což vyburcovalo kolínské miniflorbalisty k tomu, aby podali životní výkon a silný Adamov přehráli. Kolín své fanoušky nakonec opravdu rozjásal a dal jim příležitost ještě ke dvěma zápasovým zážitkům. Středočeši postoupili mezi absolutní elitu. Adamov si zahraje o konečné páté místo.

2. čtvrtfinále kluci: Gepardi – ZŠ Mitušova 8                 6:5pn

Udržet si šanci na medaili chtěli i sokolovští Gepardi, resp. ostravská ZŠ Mitušova. Opět šlo o velice vyrovnané utkání, které jen dokumentovalo, že v téhle fázi turnaje už prostě není prostor na chyby. Mitušova dokázala nepříznivý vývoj utkání srovnat a vynutit si trestná střílení. Svěřenci Davida Moravce zkoušeli střílet, což se proti chodovskému gólmanovi nejevilo jako úplně vítězná taktika. Až šestá série nájezdů určila vítěze. Gepardí blafák posunul šelmy ze západu Čech do vysněného semifinále. Smutní kluci z Ostravy si zahrají jen o konečnou krásnou pátou příčku v celé České republice.

Zápas o 5. místo kluci: ZŠ Adamov Kinder – ZŠ Mitušova 8         3:2

Zápas, ve kterém z hlediska postupu o nic nejde. Zápas, v němž si hrajete o fantastickou pátou příčku v celé České republice. Anebo taky duel zklamaných čtvrtfinalistů. Přízvisek pro utkání o páté místo najdete spoustu. Podstatný je ale fakt, že se hrálo vyrovnané utkání, které rozhodně ani jeden z týmů nechtěl prohrát. Protože známé pravidlo říká, že turnaj má být zakončen vítězně. A to platilo rozhodně i o letošním ročníku turnaje Think Blue. Cup. Šťastnější nakonec byli kluci z Adamova. Mladí florbalisté z Blanenska nakonec svého ostravského soupeře přeprali a mohou se radovat z úžasného úspěchu – přemohli řadu velikánů a patří jim páté místo v celé ČR. Jak řekl kdysi jeden nejmenovaný český politik – „Kdo z vás to má?!“

Zápas o 5. místo holky: Šestka – Strašecké zebry         2:3

Shodný výsledek měly oba duely o konečnou pátou pozici. Jak v dívčí, tak v chlapecké kategorii. Souboj celkově druhého a třetího týmu ze zemského finále Čech přinesl parádní podívanou, ve které se oba týmy snažily zvítězit. Holkám vlastně ani nevadily, že už nemohou nikam postoupit, chtěly se hlavně bavit florbalem a užívaly si ohromný úspěch, kterého dosáhly. Trochu šťastnější byly nakonec novostrašecké Zebry, které svého mladoboleslavského soupeře přehrály v poměru 3:2. To ale nebylo až tak důležité. Šlo hlavně o radost z florbalu. A ta byla oboustranná.

1.semifinále holky: Amazonky (Mikulov) – Kunratické šelmy   4:3pn

Mírnými papírovými favoritkami byly před zápasem vítězky základní skupiny, tedy mikulovské Amazonky. Ale slovo „mírnými“ musíme zdůraznit. Průběh ukázal, že tahle prorocká slova platila. Velice vyrovnaný duel, v němž si oba týmy hrály o postup do vytouženého finále, skončil nerozhodně 3:3. Asi by tenhle výsledek byl nejspravedlivější možný, jenže… Finalistu znát musíme. Rozhodnout o něm musely samostatné nájezdy. V nich se víc dařilo mikulovským florbalistkám, které postoupily do finále. V tu chvíli ještě nevěděly, že finále bude „amazončí“.

2. semifinále holky: Amazonky-ZŠ Otická – ZŠ Pod Vinohrady Uherský Brod              5:1

Amazonky ze ZŠ Otická si do Prahy rozhodně nepřijely udělat výlet. Že budou favoritkami, naznačily už ve skupině, když zválcovaly soupeřky a postoupily z prvního místa přímo do semifinále. A v moravském „semíčku“ proti Uherskému Brodu tato slova jen potvrdily. Ačkoli je Brod silný soupeř, v tomto duelu neměl moc šancí. Amazonky jako by opravdu přijely z nějaké jiné civilizace. Přesně tak chvílemi působily i na hrací ploše. Broďanky se snažily, leč marně. Vzhledem k tomu, že na druhém hřišti dokázaly na nájezdy zvítězit jejich „amazonské“ kolegyně, bylo jasné, že přestože se do letošního ročníku turnaje přihlásilo několik stovek týmů, finále bude v režii Amazonek. A to oboustranně.

1.semifinále kluci: Bílí Trhači – Kozlové             5:0

Pořád pochybujete, kdo že si kráčí pro vítězství v turnaji? Liberečtí Bílí Trhači vstupovali i do semifinále z pozice favorita. A jim to, zdá se, vůbec nevadí. Ba naopak. Jim to asi vyhovuje. V letošním ročníku nebyl jediný tým, který by dokázal libereckou hokejovou-florbalovou partu, které nastoupila do finále v dresech Panthers Liberec a kraťasech FBC Liberec, porazit. No a tak tomu bylo i v semifinále. Kolínští fanoušci se se svým pokřikem „Kolín, Kolín ještě víc“ mohli uřvat, nebylo to ale moc platné. Bílí Trhači byli prostě o třídu jinde. Tenhle postup nikoho nepřekvapil.

2.semifinále kluci: Jednička – Gepardi             2:4

Gepardi v pražském TOP8 Západ kráčeli pro finálovou účast. Radost jim však v semifinále překazili kolínští Kozlové. Tentokrát už nechtěli ten pocit, kdy jste krůček od finále vyřazeni, zažít. Proti šumperské Jedničce vstoupili do zápasu dobře, po celou dobu si drželi mírnou herní převahu a hořkost z finále zemského kola bohatě přebili – bylo jasné, že letos skončí nejhůře druzí v celé České republice. Mráz po zádech však běží ze soupeře, který se Gepardům postaví ve finále do cesty – čekají je neporažení Bílí Trhači.

Zápas o 3. místo holky: ZŠ Pod Vinohrady Uherský Brod – Kunratické šelmy          4:2

I v tomto případě bychom mohli hovořit o duelu poražených, v tomhle případě semifinalistů, ale copak někdo potřebuje zvláštní motivaci k duelu o třetí místo, kde může ještě získat bronzové medaile?! Po zisku medaile toužily oba týmy. Asi by si ji i oba zasloužily. Za to, jaký florbal předváděly, za to, kolik fanoušků je podporovalo a jakou atmosféru v hale utvořilo. Ale vyhrát mohl jen jeden. Pražanky, možná trochu zklamanější ze semifinále, kdy jim postup unikl o malý kousek, chvilku hledaly optimální rozpoložení. Čehož využil Uherský Brod. Ten nepřijel v roli favorita, ačkoli z historického hlediska patří k republikové elitě. Takže tahle medaile je rozhodně nečekaná a o to příjemnější. Pohled na jásající hráčky, které si vychutnávaly především potlesk vlastních fanoušků, asi není třeba komentovat. Tohle už ty holky možná v životě nezažijí.

Finále holky: Amazonky (Mikulov) – Amazonky-ZŠ Otická    3:5

Jen blázen by si před začátkem letošního ročníku turnaje Think Blue. Cup. tipnul, že se do finále mohou dostat dva týmy s prakticky totožným názvem. Nejsou však z jednoho regionu, jak by se možná mohlo zdát. Amazonky z Mikulova pochází z úrodného vinařského kraje na jihu Moravy. Amazonky ZŠ Otická přijely ze slezské metropole Opavy, tedy z „razoviteho“ kraje. A stejně jako v duelu o třetí místo by si i tady zasloužily výhru oba týmy. Jenže i tentokrát mohl vyhrát jen jeden. Větší štěstí měly v tomto případě florbalistky z Opavy, které dosáhly na historický úspěch – staly se republikovými královnami a společně se svými učiteli-trenéry mohly skákat radostí v kolečku. Dnešní večer patří jim.

Zápas o 3. místo kluci: Jednička (Šumperk) – Kozlové            1:0

I v tomto případě mělo utkání o třetí místo vyrovnanou a silnou účast. A zase mohl vyhrát jenom jeden. Defenzivní duel, ve kterém rozhodovaly opravdu maličkosti a taky nejspíš velká únava hráčů, kteří byli v hale od ranních deseti hodin, skončil nejtěsnějším možným rozdílem. Konečné skóre 1:0 vehnalo kolínským florbalistům slzy do očí. Nebylo to však třeba. Sice si neodváží medaili, rozhodně ale odjíždí se ctí a s pocitem, že jsou čtvrtí v celé republice. Poděkování od skvělých fanoušků budiž důkazem, že si tato slova nevymýšlím. Šumperk může jásat. Kluci zpod Jeseníků dokázali, že i v odlehlejším koutě republiky lze vychovat skvělé florbalisty. Tahle bronzová medaile má vzhledem ke konkurenci nedostižných Trhačů v podstatě příchuť zlata.

Finále kluci: Bílí Trhači – Gepardi                   11:6

Zcela jednoznačný průběh mělo i na branky bohaté finálové střetnutí, v němž vyzvali Bílí Trhači chodovské Gepardy. Taková dominance se asi jen tak nevidí, každopádně k finálovému duelu turnaje Think Blue. Cup. lze říct jen to, že Liberec vyhrál rozdílem minimálně třídy, a to i přesto, že se soustředil především na útočení, obranu tolik neřešil. Prostě si to mohl dovolit. Konečné skóre 11:6 netřeba komentovat, výsledek hovoří za vše. Je krásné, že i přes obrovskou suverenitu měli kluci z tohoto vítězství velkou radost. Mistrovský titul tak má i chlapecké majitele.

Blíží se osmá hodina večerní. Je konec. Celoroční práce je uzavřena. Tak zase za rok.

Celý článekCelý článek

Suverénní Trhači potvrzují roli favorita. Jistý postup má i Šumperk

V pražském TOP8 Západ přehráli všechny naprosto suverénně. Pohled na jejich výsledky vzbuzoval respekt. A Bílí Trhači z Liberce ve své krasojízdě pokračují. I základní skupinu v celorepublikovém finále vyhráli naprosto jasně a s přehledem, ani tady se tedy nenašel jejich přemožitel. Do semifinále je doporovdí šumperská Jednička, která postupuje z první příčky druhé skupiny. Zbylé týmy se budou prát o postup v nevyzpytatelných čtvrtfinálových duelech.

Bílí Trhači – Kozlové                      4:2

Na bílém hřišti otevřela turnaj děvčata. Na černém hřišti se o deset minut později rozehrály chlapecké skupiny. A opět došlo na reprízu českého finále. Vítězní liberečtí Bílí Trhači vyzvali kolínské Kozly. Ačkoli se Kolíňané statečně prali, proti svému florbalově a pohybově vyspělejšímu soupeři tahali opět za kratší konec. Liberec potvrdil, že bude turnajovým favoritem číslo jedna. Kolín se o své semifinálové naděje utká s dalšími soupeři ve skupině.

Jednička (Šumperk) – ZŠ Adamov            2:2

Nejvyrovnanější zápas dosavadního průběhu. Ani na jednom ze dvou hřišť (na černém hrají kluci, na bílém holky) se nehrál tak vyrovnaný zápas jako v tomto případě. Oba moravské týmy chtěly uzmout pokud možno tři body, a to nejen proto, aby vstoupily vítězně do turnaje. První příčka ve skupině totiž znamená automatický postup do semifinále. Jenže zvrátit tohle střetnutí na svoji stranu nedokázali ani jedni. Remíza byla spravedlivá.

ZŠ Mitušova (Ostrava) – Bílí Trhači             3:7

Ostravané ze ZŠ Mitušova vzbuzovali respekt už při pohledu na střídačku. Ne že by snad na ní seděli „nabušení chlapáci“, ale za nimi stála persona českého hokeje a bývalý trenér žen FBC Ostrava David Moravec. Jenže to Liberec očividně vůbec nerozhodilo. Nejen že možná mnozí z kluků už ani nevědí, o koho jde, neboť během naganské olympiády ještě „běhali po houbách“, ale hlavně do Prahy přijeli s cílem vyhrát. A za tím si kráčí zcela suverénně. I proti silným Severomoravanům předváděli Severočeši svůj florbal, soupeře tlačili, byli více na míčku a zcela po zásluze podruhé vyhráli. Díky tomu si tak zajistili přímou účast v semifinále.

Gepardi (Chodov) – Jednička (Šumperk)     2:5

Florbalisté Šumperka si stále ve skrytu duše mysleli na první místo a přímý postup. K němu ale nutně potřebovali zvítězit nad západočeským Chodovem, který se pyšní označením Gepardi. Z další bitvy Moravy s Čechami vyšel znovu lépe zástpce z východu, který svého západního soka porazil 5:2. Co to znamená pro vývoj ve skupinách? V případě, že Gepardi další zápas vyhrají, postupuje Jednička automaticky z prvního místa. Pokud ne, pak bude záležet na tom, jak zápas dopadne. Šumperk teď rozhodně bude Chodovanům fandit. Semifinále je dost lákavým cílem.

Kozlové – ZŠ Mitušova (Ostrava)                  3:4

Duel o druhé místo, resp. o lepší výchozí pozici pro čtvrtfinále. Tak by se dalo popsat předposlední utkání chlapecké kategorie, v němž se kolínští Kozlové utkali s ostravskou ZŠ Mitušova. Tahle skupina měla jasného vítěze jménem Bílí Trhači, takže i druhá pozice byla v tomto případě výrazným úspěchem. Zápas měl všechno, co si podobně důležité utkání zaslouží. Akce střídala akci, předváděli se oba gólmani, v hledišti povzbuzovali skvělí kolínští fanoušci s parukami, dresy a bubnem. Jenže ani jejich mohutná podpora nakonec k výhře Kozlů nevedla. Zápas o druhou příčku sice prohráli, jak ale víme už z pražského zemského finále Čech, Kolín se rozehrává později. Přijde jeho čas ve čtvrtfinále? Musí. Jinak pro něj letošní ročník skončí těsně před vrcholem.

ZŠ Adamov – Gepardi (Chodov)      4:3

Poslední chlapecký zápas v základních skupinách svedl dohromady moravský Adamov a český Chodov ukrytý pod názvem Gepardi. Adamov si byl před zápasem vědom toho, že pokud vyhraje o více než tři branky, postoupí z prvního místa rovnou do semifinále. Jenže Gepardi nechtěli obě svá utkání v základní skupině prohrát a kladli soupeři tuhý odpor. Parádní a vyrovnané utkání nakonec Západočeši opravdu prohráli, byť o jedinou branku. Co to znamená s ohledem na vývoj skupiny? Šumperský Jednička si zajistila přímý postup do semifinále. Z druhého místa postupuje Adamov. A ze třetí pozice se o své místo pod Sluncem poperou Gepardi z Chodova.

Celý článekCelý článek

Jedenáctka divoženkám zaslíbená

Chcete uspět v turnaji Think Blue. Cup.? Máte dívčí tým? Pak se pojmenujte Amazonky. Pardon, teď to trochu zlehčuji a přeháním, tak snadné to určitě není. Ale v letošním roce to opravdu vypadá, že na absolutní vrchol by mohly vystoupat dívky z divočiny. Tak jak suverénně procházely svými okresními, krajskými a zemskými koly, se potýkají i s kolem republikovým. Je otázkou, zda Mikulov či ZŠ Otická své tažení dotáhnou do konce. Zatím k tomu mají ale slušně nakročeno.

Kunratické šelmy – Šestka         6:3

První utkání celého finálového dne svedlo dohromady dva dívčí celky. Vítězky českého zemského finále Kunratické šelmy přivítaly své finálové soupeřky z mladoboleslavské Šestky. Ačkoli tomu výsledek úplně nenapovídá, hrálo se vyrovnané utkání, ve kterém byl ale zásadní rozdíl – Pražanky se gólově prosazovaly, což se jejich soupeřkám příliš nedařilo. Výsledkem byl vítězný vstup šelem do turnaje. Šestku čeká reparát v dalším utkání.

Strašecké zebry – Amazonky (Mikulov)           0:4

První střet Čech a Moravy přišel na bílém hřišti. V rámci dívčí kategorie se utkaly Strašecké zebry z Nového Strašecí a Amazonky z Mikulova. Silné Moravanky, které nejspíš budou patřit k aspirantkám na celkové prvenství, od začátku utkání určovaly rytmus hry. V polovině vedly pohodlně 3:0 a ve druhé části si jen hlídaly svůj náskok, který o ještě jednu branku navýšily.

Amazonky-ZŠ Otická – Kunratické šelmy          6:3

Šelmy koušou a z dosavadního průběhu turnaje Think Blue. Cup. asi nejsou příliš zvyklé prohrávat. Jenže každá série jednou končí, a to i ta vítězná. Morava je, aspoň dle názvů dvou finalistek, země divoženek, které florbal prostě umí hrát. Potvrdily to i tentokrát, když porazily silné Kunratické šelmy, vítězky české části turnaje. Teď můžu být situace opravdu zajímavá. Pokud by Amazonky vyhrály, není co řešit a postoupí z prvního místa. Pokud ale v dalším utkání prohrají, budou mít všechny týmy po třech bodech. A rozhodovala by minitabulka a skóre!

ZŠ Pod Vinohrady Uherský Brod – Strašecké zebry        4:1

Uherský Brod zářil. Zprvu jenom barvou svítivě růžových dresů, kterými ZŠ Pod Vinohrady podtrhovala, že se jedná o republikovou hvězdu mezi základkami – a to tedy minimálně ve spojení s florbalem. Později i svým výkonem. Zatím to vypadá, že mezi dívkami bude Morava turnaji dominovat. I v tomto případě totiž poměrně vysoko zvítězily zástupkyně východní poloviny České republiky. Brod se v posledním zápase skupiny utká s mikulovskými Amazonkami o prvenství ve skupině, resp. o přímou vstupenku do semifinále. O to se budou muset Strašecké zebry utkat se druhým týmem z druhé skupiny ve čtvrtfinále.

Šestka – Amazonky-ZŠ Otická         2:4

Mladoboleslavská Šestka vypadala v pražském zemském finále jako nejsilnější tým a jen vinou smůly prohrála ve finále s Kunraticemi. Jenže hala Jedenáctka těmhle Středočeškám asi příliš nesvědčí. Ani ve druhém zápase totiž děvčata ve svítivě oranžových dresech nedokázala zvítězit. Amazonky, divoženky ze ZŠ Otická, tak nejen napodobily své mikulovské „amazonské“ kolegyně, ale především navázaly na úspěch proti Kunraticím. Bude zajímavé sledovat, jak se jim jako vítězkám základní skupiny, kde se utkaly se dvěma nejlepšími týmy z Čech, podaří zvládnout roli favoritek v semifinále. Dopoledne si vybudovaly patřičný respekt. Dovedou své tažení do úspěšného finále?!

Amazonky (Mikulov) – ZŠ Pod Vinohrady Uherský Brod            9:3

Turnaj divoženek?! Vypadá to tak. Amazonky ovládly základní skupiny. Ty mikulovské si v posledním duelu poradily s Uherským Brodem. No poradily… Ony ho přímo rozstřílely! Přitom Broďanky jsou silné a jistě ještě promluví do boje o medailová umístění. Jenže letošní ročník je nejspíš Amazonkám zaslíbený. I druhá skupina tedy zná svého vítěze. Shrnutí je jasné – z prvního místa postupují Amazonky a, světe, div se, Amazonky. Dokáže je někdo přehrát v semifinále?

 

Celý článekCelý článek

HarmonogramHarmonogram

 • Stručný harmonogram 2015/16
 • 14.9. Start registrací týmů
 • 9.10. Konec registrací
 • 19.10.-25.11. Okresní kolo
 • 7.12.-22.1. Krajská eliminace
 • 14.3. TOP8 Západ - dívky (Praha)
 • 16.3. TOP8 Západ - chlapci (Praha)
 • 17.3. TOP8 Východ - dívky (Olomouc)
 • 18.3. TOP8 Východ - chlapci (Olomouc)
 • 16.4. FINÁLOVÝ TURNAJ (Praha)
Zobrazit celý harmonogramZobrazit celý harmonogram

Přihlášené týmyKdo už se zaregistroval

Kdo s námi hrajeKdo s námi hraje

AktualityAktuality

Bílí Trhači suverénní a neporažení. Finále dívek v amazonském stylu

Pokud u středních škol papíroví favorité lidově řečeno “prohráli kalhoty” a zítřek je čeká pouze v roli diváků,.. Celý článek

Suverénní Trhači potvrzují roli favorita. Jistý postup má i Šumperk

V pražském TOP8 Západ přehráli všechny naprosto suverénně. Pohled na jejich výsledky vzbuzoval respekt. A Bílí Trhači z Liberce ve.. Celý článek

Další aktuality
 • VideoVideo

  Zde naleznete videa z jednotlivých fází Think Blue. Cup.

  Všechna videaVšechna videa

  ČlánkyČlánky

  Zde si můžete přečíst články spojené s Think Blue. Cup.

  Všechny článkyVšechny články

  FotkyFotky

  Zde si můžete prohlédnout fotografie z jednotlivých fází Think Blue. Cup.

  Všechny fotkyVšechny fotky

  Za podporyZa podpory

  Playblue ČEPS, a.s. Florbal Expert Česká florbalová unie SportBohemia

  Tisk ze stránky: http://www.mladeznickyflorbal.cz/thinkbluecup/