Turnaj ve florbale pro základní školy

Pokud u středních škol papíroví favorité lidově řečeno “prohráli kalhoty” a zítřek je čeká pouze v roli diváků, základní školy byly pravým opakem. Favorizované Amazonky, a to dokonce dvoje, se dostaly do finále děvčat. Ještě větším favoritem byli Bílí Trhači z Liberce. Rovněž oni svou misi zvládli. Na výbornou? To je možná slabé slovo. Tohle byla jednička s hvězdičkou!

1.čtvrtfinále holky: ZŠ Pod Vinohrady Uherský Brod – Šestka              6:2

Lépe za svým medailovým snem vykročily holky z Uherského Brodu. Připadalo mi, že oproti pražskému finále TOP8 Západ, v němž mladoboleslavská Šestka působila dost suverénně, se na dnešní den holky asi špatně vyspaly. Tentokrát byl Brod ve všech ohledech lepší, aktivnější a bylo vidět, že před bouřlivým publikem, které ho hnalo kupředu a v němž seděla mj. Bára Sedláčková, pamětnice zlatých brodských časů, chtěl za každou cenu uspět. To se mu také podařilo. Zářivě růžové florbalistky se mohly po závěrečném hvizdu radovat. Právě postoupily mezi čtyři nejlepší týmy celé České republiky. Šestce zbyly oči pro pláč. Šance na finálový reparát proti Kunratickým šelmám je definitivně pasé. Teď už si zahraje jen duel o páté místo.

2. čtvrtfinále holky: Kunratické šelmy – Strašecké zebry                3:1

Bylo překvapením, že vítězky českého kola z Kunratic nevyhrály svou skupinu. Na druhou stranu – měly ve skupině Amazonky, to hovoří za vše. Jenže naděje umírá poslední. A když měly Pražanky šanci se mezi nejlepší čtveřici prokousat, proč by ji nevyužily.