Finalisté Poháru středních škol si zahrají v pražské O2 areně

Pražská O2 arena. Nejmodernější hala v České republice proslavená hokejovým mistrovství světa, tenisovým finále Fed Cupu, extraligovými duely hokejové Slavie a dalšími velkými sportovními i uměleckými akcemi. A nyní dostávají šanci zahrát si uvnitř tohoto svatostánku studenti a studentky středních škol z celé republiky. Stačí jediné. Proklestit si cestu skrz tři kola až do dubnového Velkého finále.

Právě začínající Pohár českého florbalu středních škol se rozhodla Česká florbalová unie uspořádat jako obdobu svého velmi úspěšného projektu celorepublikové školské soutěže pro malé školáky. Letos dostávají možnost poměřit florbalové dovednosti také studenti středních škol a gymnázií, a to jak v kategorii chlapců, tak dívek. V soutěži, která bude probíhat v několika fázích během celého školního roku, se dá očekávat až 400 přihlášených školních týmů!

„Od nového projektu si slibujeme posílení pozice florbalu i na středních školách. Na základních školách je florbal nyní nejpopulárnějším školním sportem a rádi bychom podobnou pozici získali i na středních školách,“ říká ředitel nesoutěžního úseku ČFbU Jan Jirovský. „Proto jsme ve spolupráci s partnery připravili právě tento projekt, jehož vyvrcholení bude hostit O2 arena v Praze, což nemá obdoby v žádné jiné školské ani ligové soutěži. Samozřejmostí je vysoká úroveň organizace a nulové startovné do soutěže.“

Důležitá je věková kategorie celého projektu. Soutěže se mohou účastnit pouze žáci 1. a 2. ročníků čtyřletých středních škol či gymnázií, respektive žáci navštěvující nejvýše kvartu šestiletých gymnázií či sextu osmiletých gymnázií. „Tato věková skladba kopíruje soutěže dorostenců, na které bychom rádi cílili.